15 kwietnia 2016

Jak nauczyć się wybaczać


Czasami się wydaje, że tego bulu się nigdy nie zapomni, a osobie, która Cię tak mocno zraniła nigdy nie wybaczysz. Ale co robić, jeśli wiesz, że wybaczenie, to jedyne prawidłowe wyjście? Nie ty jedna siedzisz wieczorami w ciemnym pokoju myśląc o tym co by było gdyby tego się nie wydażyło. Wybaczenie - to jedyny sposób zagoić dawne rany, gniew odejdzie, a ty będziesz bardziej spokojna.


Nie zmuszaj siebie. 
Nikt ciebie nie zmusza wybaczać tu i teraz. Możliwe, że wybaczyć nie uda się przez tydzień, miesiąc, a nawet rok. Ważne zrozumieć, że do puki ty się gniewasz, do puki tobie bardzo boli, do puki ty wyraźnie pamiętasz wszystkie detale, wybaczenie tobie nie pomoże, tobie po prostu się nie uda wybaczyć serdecznie. Więc poczekaj aż troszkę się uspokoisz.

Szukaj plusów wybaczenia.
Musisz zrozumieć, że przeszłości zmienić już nie możesz, lecz niszczyć przyszłość nie miłymi wspomnieniami też nie jest dobrze. Sama pomyśl - czy warto jest codziennie zabijać się przez osobę, która nawet nie wspomina o tobie.

Próba wybaczenia - znak, że jesteś silna.
Często ludzie mówią, że jeśli wybaczasz osobie, oznacza to, że stajesz się słabszy. Nie jest to prawda, wybaczanie jest oznaką, że jesteś naprawdę silną osobą, bo wybaczyć może nie każdy.

Dlaczego warto wybaczyć?
Ludzie myślą, że wybaczając cieszy się tylko osoba, która się przewiniła, lecz tak nie jest. Wybaczając komuś ty pomagasz także sobie, po długim czasie zrozumiesz, że ty nie tylko tracisz swoje szczęście życiowe, lecz możesz też zachorować na bardzo poważne choroby.

Sprubój zrozumieć.
Wybaczyć i zapomnieć będzie lżej, jeśli zrozumiesz dlaczego tak się stało. My wszyscy robimy błędy, czasami nawet takie wielkie, że doprowadzamy osobę do depresji. Może wszystko jest nie tak źle jak sobie wyobrażasz? Może ta osoba nawet nie chciała aby tak wyszło? Może tą osobę caly czas obrażają i ona nawet sobie nie wyobraża, że z ludźmi da się obcować bez obrażania? Zawsze przecierz jest jakieś wyjaśnienie dlaczego stało się tak ani inaczej, musisz tylko zrozumieć dlaczego ta osoba tak źle się zachowała. I pamiętaj - trzeba zawsze iść do przodu

W stronę agresję.
Agresywne ludzie zaczynają kłócić się bez powarznego powodu, i ze wszystkimi kto jest obok, nawet jeśli jest to osoba, z którą kłócić się nie trzeba (np. rodzice, pracodawca, nauczyciele itd.). Gdy się pokłócisz śmiesznie nie będzie, więc dopuki się tego nie stało, weź siebie w ręce i odrzuć agresję w stronę. 

Wybacz.
A więc już teraz wiedząc wszystko (plusy, minusy, powód) wybaczaj. Nabież się śmiałości i poprostu wybacz. Poczujesz, jak to jest czuć się swobodnym, nie czuć złości. Wybaczając innym pomagasz sobie - pamiętaj o tym. Jasne, że wybaczyć jest ciężko, lecz jeśli powtarzać codziennie sobie w główce ''Ja wybaczyłam'', nawet jeśli w ten moment nie czujesz nic, pewnego dnia obudzisz się i poczujesz - że te słowa nie są puste - wybaczyłaś. 


Zdjęcia wzięte ze strony WeHeartIt 

9 komentarzy:

 1. Ciekawe propozycje, ale wybaczyć jest naprawdę trudno. W sumie może nie tyle wybaczyć, co ponownie zaufać.

  racjonalny empiryk - klik

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zawsze da się wszystko wybaczyć, kwestia charakteru, a przede wszystkim chodzi o ponowne zaufanie.
  tzanetat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę cenne rady ;)
  Obserwuję ;)

  http://missdarkness3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. też jestem zdania, że nie wszystko da się wybaczyć :( czasami ból jest silniejszy
  kreconowlosaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie nie zawsze dobrze wybaczyć

  OFFICIAL PATTY (klik)

  OdpowiedzUsuń
 6. Są rzeczy, ktorych nie da się wybaczyć... Ale podziwiam ludzi, którzy daja przebaczenie na przykład zabójcom ich bliskich. Wymaga to naprawdę dużo siły i spokoju wewnętrznego.

  OdpowiedzUsuń
 7. łał świetny wpis! daje do myślenia!
  pozdrawiam cieplutko i zapraszam również do mnie xx
  http://sylwiasylwiaa.blogspot.com/2016/08/zagraniczni-youtuberzy-lepsi-od-polskich.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe rady!
  (masz literowke w słowie spróbuj) ;)
  muszę je wykorzystać!

  strong-power.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajny post, oczywiście masz racje ^^ Jednakże wszyscy wiemy jak ciężko est wybaczać :( Ten post dał mi do myślenia. Dziękuję! :D
  Pozdrawiam

  https://lucy--chan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

~ Wymienię się obserwacją jeśli zaczniesz i dasz mi o tym znać w komentarzu
~ Odwiedzę każdy blog, link którego znajdę w komentarzu
~ Spam i hejty nie będą tolerowane

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia