16 sierpnia 2015

Top 3 filmy/seriali, które oglądam

Do szkoły zostało nam bardzo mało, miałam wakacje 3 miesiące i tego mi wystarczyło, bo naprawdę tęsknie za swoją klasą. Na Litwie to jest pierwszy tak bardzo odczuwalny miesiąc lata, bo upał jest bardzo mocny, szczerze mówiąc teraz zrozumiałam, że nie lubię upału, wolę siedzieć w swetrze, bo tak mi wygodnie. W czasie wakacji lubiłam oglądać różne filmy i kilka z nich zrobiło na mnie naprawdę duże wrażenie. Tutaj przedstawię kilka moich ulubieńców, które mogę oglądać wielokrotnie.


Igrzyska śmierci - 

Akcja rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości, w totalitarnym państwie. Państwo było podzielone na Kapitol, pełniący rolę stolicy, oraz 13 otaczających go dystryktów, istniejących w celu zaspokajania potrzeb mieszkańców Kapitolu. 74 lata przed rozpoczęciem akcji książki dystrykty zbuntowały się przeciwko władzy i doprowadziły do wybuchu wojny domowej, nazywanej Mrocznymi Dniami. Władze krwawo stłumiły powstanie, a w celu zastraszenia obywateli oraz w celu zapobiegania podobnych zdarzeń w przyszłości, całkowicie zniszczono Trzynasty Dystrykt. Na pamiątkę tych wydarzeń co roku organizowane są Głodowe Igrzyska - krwawe zawody, na które każdy dystrykt ma obowiązek dostarczyć chłopaka i dziewczynę w wieku od 12 do 18 lat. Uczestnicy, zwani trybutami, są zamykani na ogromnej arenie kontrolowanej przez Kapitol i zmuszani do walki na śmierć i życie.Główną bohaterką powieści jest Katniss, szesnastoletnia dziewczyna wywodząca się z najbiedniejszego i najbardziej dyskryminowanego Dwunastego Dystryktu. Kiedy jej młodsza siostra, Primrose, zostaje wylosowana do udziału w igrzyskach, Katniss zgłasza się na ochotnika i zajmuje jej miejsce. Drugim trybutem zostaje Peeta Mellark, syn piekarza, który kilka lat wcześniej uratował Katniss i jej rodzinę przed śmiercią głodową. Oboje zostają przewiezieni do Kapitolu i są przygotowywani do udziału w zawodach. Pławią się w luksusie, spożywają regularne i wykwintne posiłki i trenują. W trakcie prezentacji umiejętności Peeta wyznaje, że jest zakochany w Katniss. Wspólnie z Haymitchem Abernathym - zwycięzcą jednej z poprzednich edycji igrzysk i mentorem trybutów z Dwunastego Dystryktu - postanawiają udawać zakochanych, by zapewnić sobie popularność i wsparcie sponsorów.
Film podzielony na kilka części
 • Igrzyska Śmierci 1
 • Igrzyska Śmierci - W pierścieniu ognia
 • Igrzyska Śmierci - Kosogłos 1
 • Igrzyska Śmierci - Kosogłos 2
Premiera ostatniej części odbędzie się 19 listopada 2015 roku

Więzień labiryntu
Nastoletni Thomas budzi się w ciemnej windzie, nie pamiętając niczego. Trafia do tajemniczej Strefy: obszaru zamieszkanego przez kilkudziesięciu innych chłopców, którzy dostali się tam w identyczny sposób. Ogromny mur otaczający teren rozchyla się każdego ranka, otwierając przejście do labiryntu. Najstarsi mieszkańcy usiłują znaleźć wyjście od dwóch lat. Nowa nadzieja pojawia się wraz z dziewczyną, Teresą, która trafia do Strefy w śpiączce, ściskając w dłoni tajemniczą notatkę. 
Już 17 września tego roku będzie premiera 2 części filmu czyli ''Więzień Labiryntu: próby ognia''

The flash - 
Serial opowiada o Barrym Allenie, który wyniku wypadku w swojej pracowni zyskał nadludzkie moce – stał się najszybszym człowiekiem na świecie. Strzeże on porządku w mieście Central City jako superbohater Flash. 


6 komentarzy:

 1. Igrzyska śmierci są super :)
  http://official-patty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. już nie mogę się doczekać ostatniej części Igrzysk!
  nutellaax.blogspot.com [KLIK]

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham 'Więzień Labiryntu' i 'Igrzyska Śmierci' ♥
  Dużo słyszałam o 'The Flash', ale jak na razie widziałam tylko zwiastun ;)

  Pozdrawiam, http://nastriala.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie tym więźniem labiryntu
  Na pewno obejrzę!
  Ps. Dziękuję za obserwację - odwdzięczyłam się tym samym zgodnie z obietnicą
  Buziaaki
  szarpana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja kocham wszystkie części Igrzysk! Uwielbiam filmy jak i książki. Z niecierpliwością czekam na 2 część Kosogłosa!
  Obserwuję i liczę na to samo, zapraszam do mnie
  http://weliveaswedreamaloneq.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

~ Wymienię się obserwacją jeśli zaczniesz i dasz mi o tym znać w komentarzu
~ Odwiedzę każdy blog, link którego znajdę w komentarzu
~ Spam i hejty nie będą tolerowane

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia